خانه / سقط جنین / انواع سقط جنین در ایران

انواع سقط جنین در ایران

انواع سقط جنین در ایران

از نظر پزشکی و حقوقی، سقط جنین را می توان با توجه به اهداف آن به گونه های زیر بخش بندی کرد :

۱- سقط طبی یا درمانی

در جایی که ادامه ی بارداری برای زن خطرناک و جان مادر به علت بیماری در خطر باشد و قطع بارداری برای پیش گیری از عوارض جسمانی یا روانی زن به عنوان یک ضرورت مطرح گردد، سقط توسط پزشک و با هدف درمان زن انجام می شود. گر چه برای سقط درمانی، قانونی ویژه تصویب و ابلاغ نگردیده است، اما با نگرش به «قانون مجازات اسلامی» و ماده ی ۶۲۳ «قانون تعزیرات از مجازات اسلامی».

برای انجام سقط درمانی باید این شرایط رعایت شود: نخست، ادامه ی بارداری برای مادر خطر جانی داشته باشد؛ دوم، سن جنین کمتر از چهار ماه باشد؛ سوم، سقط، بیش از ادامه ی بارداری برای مادر خطر نداشته باشد. اگر پزشک یا مادر، جنین را سقط نمایند، باید خون بهای آن را به پدر بپردازند، مگر آن که با رضایت او باشد که خون بها به سایر ورثه ی جنین می رسد، یا این که در مورد خون بها با پدر مصالحه کرده باشند.

۲- سقط جنین ضربه ئی

سقطی که در اثر درگیری و برخورد، یا تصادف و اتفاق رخ می دهد که سقط کاملا اتفاقی است و خون بهای آن باید توسط مرتکب پرداخت شود.

۳- سقط جنین جنایی

سقط هایی که به عمد خواسته شده تا به بارداری پایان داده شود و قطع عمدی بارداری و بیرون آوردن جنین به عمد با وسایل پزشکی و غیر آن انجام می شود، خواه توسط مادر صورت گیرد، یا شخصی دیگر مرتکب آن گردد.
انواع سقط جنین در ایران

۴- سقط جنین طبیعی

اگر به دلیل زمینهی یک بیماری در خود جنین، یا جفت، یا زهدان، و یا به خاطر بیماریهای عفونی مادر، ادامه ی بارداری شدنی نباشد و علی رغم میل مادر و پدر، بی آن که فردی در سقط دخالت داشته باشد، جنین سقط می شود که در این مورد هیچ کس مسئولیتی نخواهد داشت.

 

مقاله های خرید قرص سقط جنین:

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپرستول

 

درباره ی حسینی

خانم حسینی فروش قرص سقط جنین سایتوتک اصل ۰۹۰۵۹۵۲۶۹۴۴ با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

علائم سقط جنین را بشناسیم

علائم سقط جنین را بشناسیم

علائم سقط جنین را بشناسیم علائم سقط جنین در سه ماهه اول بارداری   ۱. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با خانم حسینی کلیک کنید