خانه / سقط جنین / سقط جنین با ساکشن و عوارض آن

سقط جنین با ساکشن و عوارض آن

سقط جنین با ساکشن و عوارض آن

روش ساکشن ، یکی از روش های سقط جنین با جراحی است که بین هفته ششم تا شانزدهم بارداری کارایی دارد. روش ساکشن به نام‌های دیگری مانند ساکشن آسپیراسیون ، کورتاژ با ساکشن، یا آسپیراسیون واکیوم نیز خوانده می‌شود. تمام این روش‌های سقط جنین باید زیر نظر پزشک انجام شود و پزشک برای تسکین درد به شما آرام بخش و مسکن تجویز خواهد کرد.برای انجام سقط جنین با روش ساکشن ، در ابتدا دهانه رحم به صورت موضعی بی حس می‌شود و سپس دستگاهی به نام اسپکولوم وارد واژن شود تا شده باز شده و با دستگاه تناکولوم (ابزار جراحی با دسته بلند و یک گیره در پایان) و میله‌های جاذب متصل به دستگاه ساکشن ، مکش جفت و جنین انجام می‌شود.

ساکشن ، باید زیر نظر پزشک انجام شود و معمولاً ۱۵-۱۰ دقیقه طول می‌کشد، اما بعد از جراحی با ساکشن ، برای بهبودی بیش‌تر ، باید برای چندین ساعت در کلینیک تحت مراقبت باشید. معمولاً پزشک برای جلوگیری از عفونت و بروز عوارض جانبی شدید ، به شما آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند.

سقط جنین با ساکشن و عوارض آن

روش انجام ساکشن

برای انجام سقط جنین با روش ساکشن، در ابتدا دهانه رحم به صورت موضعی بی حس می‌شود و سپس دستگاهی به نام اسپکولوم وارد واژن شود تا شده باز شده و با دستگاه تناکولوم (ابزار جراحی با دسته بلند و یک گیره در پایان) و میله‌های جاذب متصل به دستگاه ساکشن، مکش جفت و جنین انجام می‌شود.

 

خرید قرص سقط جنین

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص میزوپرستول

 

میزان ایمنی سقط جنین با روش ساکشن

اگر هر ساله چه تعداد زنانی که در ایالات متحده از سقط جنین با قرص استفاده می‌کنند، در حال افزایش است، اما در حال حاضر روش ساکشن رایج‌ترین روش سقط جنین در ۱۲ هفته اول بارداری است. در سال ۲۰۱۰، حدود ۷۲% از تمام سقط جنین‌های سه ماهه اول، با روش ساکشن جنین بوده است.

در واقع روش ساکشن جنین یکی از روش‌های رایج و ایمن پزشکی برای سقط جنین است. تنها ۱۳ نفر از ۱۰۰۰ زنی که در ۱۲ هفته اول بارداری، با روش ساکشن ( آسپیراسیون) سقط جنین انجام می‌دهند، عارضه‌های جدی را تجربه می‌کنند که باید برای مداوا به بیمارستان مراجعه کنند.

خطر مرگ در اثر سقط جنین با روش ساکشن کمتر از ۱ در ۱۰۰۰۰۰ است که این میزان خطر مرگ بسیار کمتر از خطر مرگ در زایمان است. اطلاعات از مراکز کنترل بیماری‌ها (CDC) نشان می‌دهد که خطر مرگ ناشی از سقط جنین حدود ۰٫۶ در ۱۰۰۰۰۰ مورد بوده است. این خطر در مقایسه با خطر مرگ برداشتن لوزه ( ۳ مورد در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر) نیز بسیار ناچیز است.

عوارض سقط جنین با روش ساکشن

عوارض سقط جنین با روش ساکشن

  •  گرفتگی
  •  تهوع
  •  تعریق
  • احساس ضعف
  •  خونریزی سنگین و یا طولانی مدت
  •  لخته شدن خون
  •  آسیب به گردن رحم
  •  سوراخ شدن رحم

 

سقط جنین با روش ساکشن جنین چقدر موفقت آمیز است؟

استفاده از روش ساکشن جنین تا پایان سه ماهه اول بارداری در حدود ۹۹٫۵% موفقیت آمیز است، در آن ۰٫۵% که این روش برای سقط جنین در آن‌ها مؤثر نبوده است، این روش باید تکرار شود.

 

 

 

درباره ی حسینی

خانم حسینی فروش قرص سقط جنین سایتوتک اصل ۰۹۰۵۹۵۲۶۹۴۴ با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

علائم سقط جنین را بشناسیم

علائم سقط جنین را بشناسیم

علائم سقط جنین را بشناسیم علائم سقط جنین در سه ماهه اول بارداری   ۱. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با خانم حسینی کلیک کنید